Nosaukums
Pirmā kampaņa (venividivici)
Laika limits
0.10s
Atmiņas limits
16.0 MB
Grūtība
37%

Definīcija

Skatuve – vasara, 55. gads pirms mūsu ēras. Jūlija Cēzara leģioni gatavojas sķērsot Reinas upi. Šī būs pirmā Romas kampaņa Vācijas teritorijā. Šķērsošana ar plostiem ir pārbaudīta vērtība, bet riskanta – šķērsošana prasītu vairākas dienas un atstātu leģionus taktiski neizdevīgā pozīcijā, ja beļģi negaidīti uzbrūk. Tiek nolemts būvēt tiltu.

Tiek izcirsti koki simtiem metru rādiusā. Lai paātrinātu būvēšanas procesu, visas tilta daļas tiek būvētas paralēli un ar vienādiem izmēriem, kur katrs leģions atbildīgs par citu detaļu. Tavs kohorts ir atbildīgs par tilta virsmas detaļu būvēšanu.

Ziņnesis atnes vēstuli, kurā rakstīts, ka vienas virsmas platumam jābūt N. Bet vēstule ir saplēsta un daļa no skaitļa ir pazudisi. Tu zini, ka tika nolemts, ka virsmas platība būs perfekts skaitļa kvadrāts. Zinot, ka skaitļa sākums ir N, kāda ir mazākā vērtība K (kas var sākties ar vienu vai vairākām nullēm), ko pieliekot dotā skaitļa beigās, iegūtu kāda cita skaitļa kvadrātu?


Ievaddatu raksturojums

Pirmajā un vienīgajā rindā dots naturāls skaitlis 1 ≤ ≤ 1018.


Izvaddatu raksturojums

Izvadīt mazāko netukšu ciparu virkni K. Tiek garantēts, ka atbilde eksistē un mazākā kvadrāta vērtība NK nepārsniedz 1018 (⋄ apzīmē konkatenāciju – divas virknes pierakstītas viena aiz otras.)


Piezīmes

N K NK
1 6 16 (4²)
10 0 100 (10²)
16 9 169 (13²)

Paraugdati

Stdin
1
Stdout
6

Stdin
10
Stdout
0

Stdin
16
Stdout
9

Uzdevums tiek aizsargāts ar autortiesībām un tā kopēšana vai neatļauta izmantošana ir aizliegta.