Nosaukums
Robota testēšana (robotest)
Laika limits
1.00s
Atmiņas limits
64.0 MB
Grūtība
71%

Definīcija

MACA (Moon Aviation and Cybernetics Agency) vēlās izveidot jaunās paaudzes robotu. Aģentūra ir izdomājusi visu realizēt jaunajā Universal++ (U++) valodā un viss ir jāpārraksta pa jaunu. Tajā skaitā vienkāršas darbības, kā, piemēram, pārbaude, vai dotās instrukcijas neliks robotam ieskriet kādā šķērslī. Šis ir tavas komandas uzdevums.

Katrs robots spēj saglabāt atmiņā ne vairāk kā 10 × 10 kartes vienības. Karte sastāv no diva veida vērtībām - lauciņu var šķērsot (+), lauciņu nevar šķērsot (-). Roboti arī neprot izbraukt ārpus kartes robežām. Sanāk, ka, robotam meiģinot uzbraukt uz - lauсiņa vai izbraukt no kartes, robots vienkārši nekustās no vietas.

Citai MACA programmētāju grupai ir uzdevums izveidot algoritmu ceļa noteikšanai, lai nokļūtu no pozīcijas (0, 0) uz pozīciju (n - 1, n - 1). Tā kā kosmonautikas industrijā kļūdas necieš, tad algoritms ir jānotestē. Šī komanda dos jums aprakstu ar darbībām, kuras jāveic robotam - uz augšu (T), uz leju (B), pa labi (R), pa kreisi (L). Tavai komandai jāatbild ar 0, ja robots nokļūst no (0, 0) uz (n - 1, n - 1) vai 1, ja tas nenotiek. Ja robots nenokļūst (n - 1, n - 1) pozīcijā, tad jums jāizvada, kurā pozīcijā robots nokļūst.


Ievaddatu raksturojums

Pirmajā rindā tiek dots kartes izmērs 1 n 10.

Nākamajās n rindās tiek dotas n simbolus garas virknes, kuras sastāv no + un - simboliem.

Pēdējā rindā tiek dotas komandas robotam. Komandu skaits nepārsniegs 1000000 un sastāvēs no simboliem T, B, R, L.


Izvaddatu raksturojums

Pirmajā rindā ir jāizvada 0, ja robots var sasniegt mērķi, un 1, ja nevar.

Ja pirmajā rindā ir 1, tad jāizvada 2 koordinātes (kolonas un rindas numuri), kurās robots apstājās pēc visu komandu izpildīšanas.


Piezīmes

Uzdevuma ievaddati ir sadalīti 4 apakšgrupās pēc komandu daudzuma.

  • 10 - 25 punkti
  • 100 - 50 punkti
  • 10000 - 75 punkti.
  • 1000000 - 100 punkti.

Jāpievērš uzmanība, ka (0, 0) koordinātes atrodās augšējā kreisajā stūrī kartei un (n - 1, n - 1) apakšējā labajā stūrī.


Paraugdati

Stdin
3
+++
+++
+++
RRRTTBBB
Stdout
0

Stdin
3
+++
+++
+++
RRRTTB
Stdout
1
2 1

Uzdevums tiek aizsargāts ar autortiesībām un tā kopēšana vai neatļauta izmantošana ir aizliegta.